Organizator:

Cała branża spotyka się w Poznaniu

Podziel się

Zobacz, jak mija pierwszy dzień targów Kominki!

Targi KOMINKI to wydarzenie, które odbywa się w cyklu dwuletnim wraz z największymi targami budownictwa i architektury Budma. Tym bardzej zatem cieszy fakt, że cała branża mogła spotkać się w Poznaniu. Nie brakowało dziś rozmów biznesowych, wizyt na stoiskach oraz dyskusji na tematy ekologicznego palenia. Jedną z takich rozmów zainicjowała prelekcja mgra inż. Marcina Ziombskiego z Krajowej Izby Kominiarzy nt. błędów w wykonywaniu i użytkowaniu kanałów kominowych oraz zagrożeń związanych z eksploatacją przewodów dymowych od kominków.

Ale targi to także miejsce, gdzie nagradza się liderów i promuje innowacyjne rozwiązania. Podczas uroczystej gali otwarcia bloku targowego, w której udział wzięli przedstawiciele władz państwowych, miejskich, samorządowych oraz izb i stowarzyszeń, Złote Medale wręczyli: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju, pan Robert Nowicki, Przewodniczący Sądu Konkursowego dr hab. inż. Józef Jasiczak oraz Prezes Zarządu Grupy MTP pan Przemysław Trawa.

Tym zaszczytnym wyróżnieniem nagrodzono:

  1. IPELL - ekologiczny piecyk wolnostojący na pellet firmy DEFRO. Nagrodę odebrał Pan Hubert Dziubeła – Członek Zarządu Spółki DEFRO 
  2. Kolejny Złoty Medal otrzymał Kominek w zabudowie Home Easy Box firmy KRATKI.PL Marek Bal. Medal odebrał właściciel firmy. Warto wspomnieć, że produkt ten otrzymał także drugi Złoty Medal, tym razem w kategorii Wybór Konsumentów, zdobywając 67 proc. głosów. 

Z kolei w konkursie Acanthus Aureus, w którym nagradzamy te firmy, które najlepiej rozumieją, w jaki sposób nowoczesny expo marketing buduje wizerunek firmy i jej wartość biznesową. Statuetki oraz dyplomy wręczyli: Przewodniczącego Kapituły Konkursowej nagrody ACANTHUS AUREUS pana prof. Andrzeja Wielgosza oraz dyrektor grupy produktów MTP pan Filip Bittner.

Statuetki powędrowały do:

  1. Kratki.pl Marek Bal
  2. DEFRO
  3. Hajduk

Swoje 15-lecie działalności obchodziła dziś z nami firma DORTECH, której składamy serdeczne gratulacje i życzymy kolejnych sukcesów na dalsze lata.