Organizator:

Dziękujemy za Waszą obecność!

Podziel się

Za nami czterodniowe wydarzenie branży budowlanej i architektonicznej – Targi BUDMA. 30. edycja BUDMY cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, zarówno wystawców, jak i zwiedzających. W tegorocznej edycji wzięło udział blisko 350 wystawców z 21 krajów! Wystawcy z zagranicy stanowili około 1/3 wszystkich producentów, którzy wzięli udział w tegorocznej Budmie. Reprezentowane kraje: Austria, Belgia, Białoruś, Chorwacja, Czechy, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Litwa, Łotwa, Niemcy, Polska, Portugalia, Rosja, Szwecja, Turcja, Ukraina, Wielka Brytania, Włochy.

Wraz z partnerem wydarzenia – Światem Kominków – stworzyliśmy Strefę Kominków, która cieszyła się dużym zainteresowaniem zwiedzających. W ramach strefy swoje produkty zaprezentowali liderzy branży kominkowej: Chanrwood, Defro, Dortech, Eco-Pal, Galeria Kominków/Parkanex, Glen Dimplex, Hajduk, Hitze, Infire, La Nordica, Lorenz, St. Florian), Riwal, Suntherm, Tapis, Tatarek, Tulikivi. Swoje produkty zaprezentowały także firmy Węgier Glass, Wolfshöher Tonwerke oraz Wodson (Kunagone). Strefę Czystego Powietrza przygotowało z kolei wydawnictwo Biomasa.

 

W trakcie czterodniowego wydarzenia uczestnicy mogli wziąć udział w szeregu konkurów i warsztatów, m.in.: Międzyszkolnych Zawodach Dekarskich organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Dekarzy, czy Warsztatach parkieciarskich zorganizowanych przez Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy. W trakcie targów odbyła się także 50. Edycja Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” oraz  1. Edycja Finału Ligi Mistrzów Operatorów maszyn budowlanych w ramach targów INTERMASZ.

Zwiedzający i wystawcy chętnie brali udział w merytorycznych prelekcjach: Konferencji Naukowo – Technicznej „Bezpieczeństwo Pożarowe Obiektów Budowlanych”, konferencji „Bezpieczeństwo pracy w budownictwie”,  XII Forum Budownictwa Pasywnego i Energooszczędnego czy seminarium „Nowoczesne technologie w budownictwie”.

W czasie targów BUDMA odbyło się także dwudniowe Forum Designu i Architektury D&A, dedykowane architektom, projektantom, uczniom i studentom kierunków architektonicznych, designerom i producentom poszukującym nowych trendów wokół innowacyjnych rozwiązań w obszarze szeroko pojętego projektowania przestrzeni. Na scenie Forum pojawili się wybitni znawcy tematyki architektonicznej, którzy podjęli dyskusje nie tylko o najnowszych trendach w architekturze, ale przede wszystkim o niezwykle ważnej roli architektów i projektantów w kreowaniu, renowacji i rewitalizacji już zagospodarowanych obszarów miejskich i dostosowywaniu ich do wciąż zmieniających się oczekiwań mieszkańców czy użytkowników przestrzeni miejskich.

Poznaliśmy również laureatów konkursu Szkice Architektoniczne – Stare po nowemu, prac wykonanych przez uczniów oraz studentów kierunków architektonicznych. Najciekawsze projekty i realizacje architektoniczne, w ramach projektu 1m/ARCH na BUDMIE prezentowały także pracownie i biura architektoniczne z całej Polski!

Tradycyjnie wybrani wystawcy Targów BUDMA zostali nagrodzeni zarówno Złotymi Medalami Targów BUDMA, jak i nagrodą Acanthus Aureus.

Dziękujemy raz jeszcze za Waszą obecność i do zobaczenia w trakcie kolejnej edycji targów!