Organizator:

Kongres Budownictwa Polskiego podczas bloku targowego Budma - Kominki - Intermasz

Podziel się

Uprzejmie informujemy, że termin Kongresu Budownictwa Polskiego, zaplanowany pierwotnie na 29-30.01.2024 oraz Konwencji Budownictwo Polska - Ukraina (31.01.2024) zostaje przesunięty.

Jest to już II edycja konwencji, która jest kontynuacją merytorycznej dyskusji nad szansami i zagrożeniami dla polskich firm budowlanych planujących uczestnictwo w powojennej odbudowie Ukrainy. Wśród wielu konferencji i kongresów poświęconych Ukrainie po zakończeniu działań wojennych, to wydarzenie wyróżnia się sprecyzowanym profilem tematycznym, czyli koncentracji na obszarze budownictwa: drogach, kolei, budownictwie energetycznym i środowiskowym, budownictwie mieszkaniowym i przemysłowym, materiałach, maszynach i urządzeniach budowlanych.

Podczas Konwencji, eksperci i prelegenci będą rozmawiać „bez politycznej poprawności” o realnych szansach i zagrożeniach dla polskich firm budowlanych szukających przestrzeni na rynku ukraińskim. Omówione zostaną obostrzenia prawne, problemy wynikające z braku transparentności oraz ogólnej sytuacji społeczno-ekonomicznej i politycznej w Ukrainie. Przedstawią oni również zasady funkcjonowania rynku inwestycji i ich realizacji, problemy rynku pracy w Ukrainie, zasobów materiałowych i maszynowych etc.

Ważnymi aspektami debat będzie nie tylko międzynarodowa konkurencyjność i bariery w dostępie do ukraińskiego rynku budowlanego, ale także źródła finansowania inwestycji i ubezpieczeniowe instrumenty wsparcia rodzimych firm przez polski rząd.

W Konwencji wezmą udział eksperci rynku budownictwa w Polsce i Ukrainie, przedstawiciele strony rządowej i samorządowej Ukrainy, inwestorzy ukraińscy i międzynarodowi, firmy i organizacje budowlane z Ukrainy oraz polskie instytucje i agendy rządowe wspierające udział Polski w odbudowie Ukrainy.

 

Program Kongresu