Organizator:

Poznaj wystawców Strefy Kominków na Targach BUDMA

Podziel się

Tegoroczna edycja Targów BUDMA to cztery dni spotkań liderów branży budowlanej. To także czas prezentacji najnowszej oferty produktowej, technologicznej i usługowej producentów oraz dystrybutorów. Trzydziesta, jubileuszowa edycja Targów BUDMA obfitowała będzie w szereg atrakcji. Szczególne miejsce znajdą dla siebie także przedstawiciele branży kominiarskiej na specjalnej strefie Kominków na targach BUDMA.

Strefa Kominków to specjalna przestrzeń przygotowana wraz z naszym partnerem - „Światem Kominków”, w której swoje topowe produkty, a także premiery zaprezentują przedstawiciele branży. Wśród wystawców znalazły się następujące firmy: Chanrwood, Defro, Dortech, Eco-Pal, Glen Dimplex, Hajduk, Hitze, Infire, La Nordica, Lorenz, Ozdobne Gaśnice (St. Florian), Parkanex, Riwal, Romotop, Suntherm, Tapis, Tatarek, Tulikivi.

 • Charnwood to firma rodzinna, specjalizująca się w projektowaniu i produkcji wysokiej jakości pieców na drewno i paliwa stałe. Na Targach BUDMA 2022 firma zaprezentuje dwa produkty: dwudrzwiowy piec Island II oraz piec Aire 5 ze stelażem do przechowywania opału.

 • Defro to firma z rodzinnymi tradycjami i kilkudziesięcioletnim doświadczeniem w pracy z elementami stalowymi. W strefie kominków na Targach BUDMA Defro zaprezentuje dwa produkty z linii Defro Home. Pierwszy z nich to wkład kominkowy gazowy Defro Home Vital 37 S. Drugi produkt to wkład kominkowy Defro Home Intra XSM C G.

 • DorTech - producent uszczelnień szklanych i bazaltowych do kominków, pieców oraz kotłów. Firma stworzyła gamę produktów najwyższej jakości, która dzięki przystępnym cenom zdobyła uznanie klientów w wielu krajach Europy. Produkty firmy (sznury i profile, taśmy i szczeliwa) odznaczone zostały certyfikatem TÜV Rheinland Polska.

 • Firma Eco-Pal na targach zaprezentuje najwyższej jakości ekologiczny opał kominkowy w formie wałków - ECOMAX® Premium. Produkt otrzymał certyfikat DIN Plus, który oznacza spełnienie najbardziej wymagających norm zarówno w kwestii samego produktu jak i procesu jego wytwarzania.
 • Glen Dimplex  to największą na świecie firmą produkującą elektryczne urządzenia grzewcze. W trakcie targów firma zaprezentuje kominek elektryczny Faber e-MatriX Linear 1300/400 III.

 • Firma Hajduk jest największym w Polsce i Europie Wschodniej producentem wkładów grzewczych stalowo-szamotowych.  Na stoisku zaprezentowane zostaną dwa produkty firmy: wkład kominkowy Hajduk 2PATh oraz wkład kominkowy   Heatro 69 black.

 • HITZE to ceniony polski producent nowoczesnych i ekologicznych wkładów kominkowych, pieców wolnostojących, palenisk ogrodowych oraz akcesoriów kominkowych. Na targach zaprezentowane zostaną produkty z dwóch linii: TRINITY (Trinity U) oraz CALMA (Calma 120 – obudowa).

 • Infire to firma, która specjalizuje się w projektowaniu i produkcji nowoczesnych kominków zasilanych paliwem płynnym. Infire zaprezentuje dwa kominki: Industrial i Spectrum.

 • La Nordica - firma zaprezentuje dwa piece: piec na drewno La Nordica Dante, oraz piec kuchenny Venezia.

 • Lorenz producent ręcznie robionych pieców i kuchni ogrodowych. Produkty wykonywane są z cegieł szamotowych, na specjalnych zaprawach ogniotrwałych. Piece Lorenz idealnie nadają się do wypiekania chleba, pizzy, pieczeni, ryb, czy suszenia owoców. Na targach firma Lorenz zaprezentuje piec chlebowy i do pizzy zbudowany z cegieł szamotowych.

 • Ozdobne Gaśnice (St. Florian) firma zaprezentuje gaśnicę domową BICYCLE z serii St.Florian FireFighter™. Jest to innowacyjne urządzenie gaśnicze, które łączy atrakcyjny wygląd oraz ochronę przeciwpożarową domu.

 • Parkanex - producent branży kominkowej oraz dystrybutor takich marek jak Galeria Kominków, Artiss, Invicta, Uniflam, Chasseur, które są dostępne w większości krajów europejskich. Parkanex na targach zaprezentuje dwa produkty: żeliwny piec wolnostojący INVICTA SEDAN M antracyt oraz stalowo-szamotowy wkład kominkowy UNIFLAM 860 DURO.

 • Manufaktura Riwal Ceramika i Szkło to producent ręcznie robionych kafli kominkowych i płytek ceramicznych. W trakcie targów firma zaprezentuje własnoręcznie wykonany piecyk Boszka.

 • Romotop – producent pieców kominkowych (ceramicznych, akumulacyjnych, z płaszczem wodnym i do domów niskoenergetycznych) oraz wkładów kominkowych.

 • Suntherm – pionier systemu ogrzewania podczerwienią z 25 letnim doświadczeniem na rynku Polskim. Jak podkreśla producent – decydując się na system ogrzewania podczerwienią zmieniamy swój dom na nowoczesną i bez emisyjną przestrzeń przyjazną środowisku.

 • Firma TAPIS jest producentem, oraz dystrybutorem urządzeń grzewczych. W ofercie firmy znajdziemy m.in.: obudowy kominkowe, kominki gazowe, nowoczesne piece kominkowe oraz grille ogrodowe. Na Targach BUDMA firma zaprezentuje następujące produkty: piec Wanders Black Pearl, Wanders Mata, kominek centralny Foco TAPIS oraz wkład kominkowy KWLINE 1500 G 3D.

 • Tatarek to lider w produkcji zasilaczy sieciowych, przetwornic, ładowarek oraz automatyki użytkowej do obsługi instalacji grzewczych. Na targach firma zaprezentuje regulator RT-18 VETRO OM.

 • Tulikivi jest największą fińską firmą zajmującą się obróbką kamienia i największym światowym producentem kominków akumulacyjnych. Oprócz licznych wzorów pieco-kominków steatytowych Tulikivi oferuje piece do sauny oraz kamień elewacyjny i wykończeniowy. Na targach zaprezentowany zostanie nowoczesny piec Tulikivi Raita S 18 Grafia wykonany ze steatytu.

Zachęcamy także do zapoznania się z ofertą naszych wystawców: firmy Wolfshöher Tonwerke (niemieckiego producenta wkładów ceramicznych do kominów systemowych), Węgier Glass (producent szkła kominkowego, podstaw, parawanów i ekranów kominkowych), Woodson Kunagone, a także Wydawnictwa Biomasa, które zaprezentuje w trakcie Targów BUDMA „Strefę Czystego Powietrza”.